الکسای ایرانی هم می‌آید قائم مقام شورای عالی اطلاع‌رسانی از راه‌اندازی سامانه سنجش رتبه‌بندی وبگاه‌های ایرانی خبرداد و گفت: الکسای ایرانی را براساس شاخص‌های بومی راه‌اندازی می‌کنیم.

[تصویر: n00022677-b.jpg]

ادامه متن در ادامه مطلب
سعید سالاریان در نشست خبری شورای عالی اطلاع رسانی که در آستانه برگزاری سومین جشنواره ارزیابی وبگاه‌های دولتی برگزار شد، استانداردسازی پرتال‌های خدمات الکترونیکی و ارائه یک مدل یکپارچه و واحد را از جمله اهداف نهایی این جشنواره عنوان کرد و گفت: بزودی سامانه‌ای را راه‌اندازی خواهیم کرد که همه پرتال‌ها با مراجعه به آن بتوانند از وضعیت نمره ارزیابی خود آگاه شوند.

وی با اشاره به راه‌اندازی این سامانه وب سنج و ارزیابی وبگاه‌ها که آن را به الکسای ایرانی تعبیر کرد، گفت: در این سامانه حدود ۶۰ شاخص از پرتال‌ها و وبگاه‌ها را مورد سنجش قرار می‌دهیم و گزارش نهایی رتبه وبگاه‌ها را در آن ارائه خواهیم داد.

سالاریان با بیان اینکه شاخص‌های ما در الکسای ایرانی تخصصی‌تر و مرتب‌تر و بومی‌تر از الکسا خواهد بود، ادامه داد: هم اکنون الکسا برای رتبه‌بندی پرتال‌ها و وبگاه‌ها حدود ۹۰ شاخص را ارزیابی می‌کند و ما در الکسای ایرانی در تلاش هستیم حدود ۶۰ شاخص را در رتبه‌بندی وبگاه‌ها لحاظ کنیم.

وی گفت: از سال آینده و با راه‌اندازی شهرهای الکترونیکی که هم اکنون فاز پایلوت آن در گرگان و سمنان نهایی شده است، پرتال‌های اصناف و بخش‌های غیردولتی نیز وارد این صحنه خواهند شد و در ارزیابی وبگاه‌ها وارد می‌شوند.

دانلود + ادامه مطلب