دانشمندان ریزتراشه جدیدی طراحی کردند که می تواند میزان بسیار زیادی از داده ها را با سرعت مافوق صورت دوگیگابیت بر ثانیه انتقال دهد. این سرعت هزار برابر سریعتر از بلوتوث است.ادامه متن در ادامه مطلب

به نقل ازآی تی آنالیز؛  با این ریزتراشه جدید، داده هایی به اندازه 80 فایل موسیقی MP3 ( یا 250 مگابایت)‌ می توان به طور بی سیم بین وسایل الکترونیک همراه، در یک ثانیه انتقال داد.
این ریزتراشه توسط مهندسان دانشگاه فنی نانیانگ و موسسه A*STAR's سنگاپورساخته شده است . این تراشه از فناوری امواج میلی متری برای انتقال فایل های بزرگ اطلاعات استفاده می کند و بسیار کم مصرف است.
این قابلیت امکان استفاده از این تراشه در تلفن های همراه و تبلت ها و همچنین انتقال و دریافت داده ها را بین بسترهایی مانند پروژکتورها و تلویزیون ها بدون نیاز به کابل، فراهم می کند.
تقاضا برای ارتباط بی سیم مافوق صورت، نیاز به سرعت های انتقال داده سریعتر را در پی داشته است.فناوری های کنونی نمی توانند به این تقاضاپاسخ دهند.
با این حال این محققان موفق شدند تراشه 60GHz تلفیقی را برای انتقال بی سیم داده های چندین گیگابیتی بر ثانیه بسازند .
این ریز تراشه که VIRTUS نام دارد حاوی یک آنتن، یک فرستنده و گیرنده فرکانس های رادیویی و یک پردازشگر باند پایه (بیس باند ) است.
دانلود + ادامه مطلب